Kaş Ekimi

 

Kaş dökülmesi çok farklı sebeplere bağlı olarak gelişebilmektedir. Kaş dökülmesi belli bir alanda veya bütün bölgede de olabilir. Kaş ekimi uygulamalarında Fue tekniği ile son derece doğal ve güzel görünümlü kaşlar ekilebilmektedir.Kaş ekimi , dökülmeyen genetik kodlara sahip kişinin kendi ense bölgesinden alınan saç foliküllerinin ekim yapılacak kaş bölgesine yerleştirilmesi işlemidir.Bu işlemde kaş kıllarının yerleştirileceği kanalların açıları ve yönleri çok önemlidir. 

Kaş modeli kalem ile çizilerek hastanın operasyon sonrası görünümünden emin olması sağlanır. Kaş ekimi işlemi ağrısız lokal anestezi yöntemiyle yapılır.Yaklaşık 2 saat kadar sürer.

İşlem sonrası ağrı ya da rahatsızlık verici herhangi bir durum söz konusu olmamaktadır. Kaşların kendini toplaması ve gerçek şeklini alması 4-6 ay gibi bir süre alır. 2 ay sonra hastalarımız kaşlarını alabilmektedir. Ekimi yapılan köklerden kalıcı kılların çıkmaya başlaması ortalama 3 ay kadar bir süre alabilir. Tüm köklerden kaş çıkması 6 ay kadar bir süre sonunda gerçekleşir.